Не ја правете оваа грешка: Пластичните шишиња ако се користат вака се голема опасност

Пластичните шишиња со вода треба да ги користите само еднаш.

Ако ги користите повеќе од еднаш бактерии можат да ви го нападнат телото, а се собираат на самото шише.

Истражувања во Америка покажале дека деца користеле едно шише и 20 пати.

Ако сакате шише за повеќекратна употреба користете стаклено шишенце.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2019 - 14:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега