Не го запреле возилото на наредба на полицијата, па полицајците почнале да пукаат - уапсени двајца скопјани

 

Две лица биле усапсени во Скопје, бидејќи не сакала да застанат кога биле стопирани од страна на полициските службеници.

-Вчера во 18:30 часот на мост кон ул.„Лука Геров“ во Скопје полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Ф.Х.(20) од село Арачиново, скопско, и В.М.(18) од село Чајлане, скопско, бидејќи на бул.„Ѓорче Петров“ при обид од полициските службеници за сопирање на патничко возило „голф“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.Х., во кое сопатничка била В.М., истото не застанало, при што полициските службеници со предупредувачки истрел во воздух го сопреле возилото. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.04.2020 - 15:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега