„Не е сине Дедо Мраз“: Сања Кужет со видео го растажи регионот

Во Белград, многу јавни личности одговорија на повикот секоја вечер на своите прозорци и балкони да им даваат поддршка со долг аплауз на персоналот и медицинските лица кои се борат со „вирус – чумата“ кое го зафати целиот свет.

Водителката Сања Кужет и самата аплаудираше но и снимаше додека одекнуваше гласниот аплауз од нејзината тераса, а нејзиниот мал син и се придружи.Додека траеше аплаузот, едно дете го повика Дедо Мраз, а нејзиниот мал син со воодушевување ја праша каде е тој добар дедо што им носи подароци на децата?

„Не е Дедо Мраз сине“, напишала Сања во видеото со аплауз за поддршка на лекарите, а покрај него му објаснила на својот син, прикувајќи тажна емотикона.

 
 
 
View this post on Instagram

"Nije sine Deda Mraz". Podrska lekarima! #ostanikodkuće

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet) on Mar 19, 2020 at 12:11pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2020 - 13:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега