Не е Алјаска ниту Сибир - студ и снег ја оковаа оваа медитеранска земја

Снежна бура предизвика големи непогоди во Израел, а висината на снежната покривка изнесува повеќе од еден метар.

На планината Хермон висината на снежната покривка изнесува над еден метар, а снимката која се појави нна социјалните мрежи ги зачуди сите.

„Алјаска? Сибир? Антартик?„ гласи еден коментар.

Во Израел преовладува медитеранска клима со долги и топли лета а кратки и студени зими пропратени со дожд.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.01.2019 - 12:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега