Не дозволувајте вашите тековни сервери да ве успорат - зголемете ја продуктивноста и заштедете многу со Dell EMC PowerEdge R640!

Вашата организација постојано се справува со огромен број на информации? Тогаш потребен ви е сервер кој брзо и ефикасно ќе ги организира и распоредува податоците и соодветно безбедно ќе ги зачувува во повеќе од доволен простор за складирање. 

Dell EMC PowerEdge R640 е идеална dual-socket платформа за scale-out пресметување и складирање на податоци. Со овој сервер добивате скалабилно пресметување и простор за складирање во еден 1U, 2-socket платформа со идеален микс од перформанси. 

Бескомпромисни перформанси, компакност и приспособливост

Искористете ја флексибилноста на 2.5” или 3.5” дискови, перформансите на NVMe и вградената интелигенција за да обезбедите оптимизирани перформанси на апликациите во безбедна платформа. Со вградена дијагностика и SupportAssist, R640 обезбедува максимално време во безгрижна околина. 

Забрзана трансформација со Dell EMC PowerEdge портфолиото

Еволуцијата на центарот за податоци започнува со модерни платформи кои се оптимизирани за парформанси на апликациите. PowerEdge R640 е изграден врз основа на скалабилна системска архитектура и нуди избор и флексибилност за лесно исполнување на барањата за изведба. 

Автоматизирана продуктивност со интелигентно, вградено управување

Тоа значи да потрошите помалку време на рутинско одржување и да можете повеќе да се фокусирате на вашите поголеми приоритети.

Подобрен центар за податоци со сеопфатна заштита

Dell EMC обезбедува сеопфатна, сајбер-еластична архитектура со безбедност вградена во секој сервер за да ги заштити вашите податоци.

За повеќе информации во врска со уредот контактирајте го продажниот тим во АИТОНИКС, јавете се на +389-(0)2-329-8338 или пишете на следната email адреса: sales@aitonix.mk 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.11.2019 - 14:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега