Не чекаат пресврти: Временска прогноза до крај на годината

Од денеска следува период на стабилно и потопло време. По одделни контлини ќе биде магловито и облачно. Нови врнежи од дожд се очекуваат од четврток.

За денеска синоптичарите најавуваат променливо облачно време со утрински температури од -4 до 4 степени и дневни од 8 до 16 степени.

Во следните денови до четврток ќе има пораст на дневната температура која ќе се искачи до 17 степен.

Ова е временската според Accuweather до крај на годината:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.12.2019 - 10:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега