Не чекаат пресврти со времето - Временска до крај на месец

Времето денеска беше сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец.

До крајот на оваа седмица ќе преовладува променливо облачно време.

По котлините ќе има услови за појава на утринска магла.

Во недела кон крајот на денот се очекуваат врнежи од дожд.

Ова е временската за цел месец.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.11.2019 - 19:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега