Не чека топол ден па голема промена: Се враќаат дождот и снегот

Времето во Македонија и денеска ќе биде сончево и топло, со температури до 22 степени.

Такво време ќе имаме и утре, а веќе од вторник ќе има голема и драстична промена.

Од вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд и ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневната температура ќе биде пониска за 5 до 8 степени, па ќе изнесува од 7 до 18 степени.

Ќе има и снег на планините.

Кон крајто на неделата ново разведрување.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2019 - 09:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега