Навивачи на трибините во Премиер лигата во последните две кола

Првите луѓе на Премиер лигата дозволија присуство на одреден број навивачи на натпреварите од последните две кола.

Сепак, тоа задоволство да присуствуваат на натпреварите нема да го имаат навивачите на гостинските екипи.

Според одлуката, на трибините ќе биде дозволено да има до 10.000 навивачи.

-Оваа одлука ја донесовме по одлуката на Владата да се ублажат рестрикциите поради подобрувањето на ситуацијата со пандемијата од коронавирусот, се вели во соопштението од Премиер лигата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.05.2021 - 23:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега