Натпреварот одложен: Пеколен пречек- хулигани го нападнаа автобусот на противничките фудбалери

 

Одложен натпреварот од плеј-офот за влез во француската лига помеѓу Ајачио и Ле Авр, поради напад на автобусот кој го превезувал тимот на Ле Авр.

Навивачите на спротивниот тим со пиротехнички средстава го оштетија автобусот, па фудбалерите на Ле Авр не успеале да стигнат до стадионот.

-Очекувавме жесток пречек, но на вакво нешто не можевме ниту да замислиме, порачаа од клубот.

 

 

 

18.05.2018 - 22:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа