Наташа Беквалац итно примена во болница, се виткала од болки

Наташа Беквалац била приморана на кратко да ги запре подготовките за концертот закажан за 14 февруари во Белград, бидејќи и се слошило по што итно била однесена во болница.

-Сите се исплашивме за Наташа. Не знаевме што и е. Постојано чувствуваше мачнина, имаше нагони на гадење и се виткаше од болки. Ја однесовме веднаш во болница. Некој не можеше да претпостави дека се отрула со храна. Бевме во шок кога ми соопштија дека мора да и го исчистат желудникот. За среќа се се заврши брзо. Кратко беше задржана во болница, прими неколку инфузии и е пуштена дома да мирува. Наташа инаку внимава што јаде, особено сега пред концертот, но ние инсистиравме да земе брза храна за да јаде било што бидејќи целиот тим брзаше, вели извор близок до пејачката.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега