Насилник ги претепал сопругата и детето на брат му

 

Жител на Кочани доби кривична пријава откако неговата снаа од брат пријавила дека тој ја нападнал нејзе и нејзиниот малолетен син, соопшти полицијата.

„Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ќ.А. (46) од Кочани, поради постоење основано сомнение дека извршил кривично дело „насилство“. На 18.01.2023 во Кочани, пријавениот физички ја нападнал неговата снаа од брат и нејзиниот малолетен син, се вели во полициското соопштение“, велат од МВР.

31.01.2023 - 18:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега