Направил компјутерско глувче од дрво и му покажал на целиот свет како го сторил тоа (ВИДЕО)

 

Момчето Алекс Харис кој се занимава со правење на уметнички дела од дрво, одлучил да направи дрвен безжичен компјутерски глушец, а финалниот производ изгледа исклучително убаво и елегантно.

Како изгледал процесот на правење на оваа оригинална идеја во дела, погледнете во видеото:

edalo sprovođenje ove originalne ideje u delo, pogledajte u videu:

 

 

 

 

 

18.07.2017 - 09:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа