Направете го сами: Шампо со кој вашата коса ќе расте како луда

 

Поради честото сушење, фенирање, пеглање, но и неадекватна нега на косата, таа се крши и станува сува и оштетена.

За да го спречите сето ова и да го подобрите растот на косата, а таа помалку да опаѓа, направете го овој рецепт, па после еденмесец ќе забележите видливи резултати.

Потребно ви е:

Шампон од коприва (обичен литарски)

Пантенол 100 милилитри (воден раствор)

Капки од коприва 30 милилитри

АД капки, 30 милилитри воден раствор

масло од рицинус 50 милилитри

Две ампули Б витамин

Во 750 милилитри шампон од коприва, ставете цело шише пантенол од 100 милилитри, цело шише капки од коприви 30 милилитри, АД капки и рицинусово масло.

 

 

 

26.04.2018 - 23:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега