Наполнете си шишиња: Неколку улици денеска без вода

ЈП Водовод и канализација информира дека денеска поради давање на водоводен приклучок од Ф 100 мм на улицата Костурски Херои бр.2  без водоснабдување од 08:00 до завршување на дефектот ќе останат дел од корисниците.

Се работи за корисниците од улицата Костурски Херои, од потегот на улицата Орце Николов до улицата Радњанска.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.11.2019 - 08:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега