Наполнете си на време - утре ќе нема вода во една населба во Скопје

 Водоснабдувањето во улиците „Коле Неделковки“ и „Дебарца“ во Општина Центар, утре од 08:00 ќе биде во прекин.

Од РЦУК – Скопје, известуваат дека прекинот на водоснабдување ќе биде поради уличен дефект од ф – 80 мм на ул. Коле Неделковски бр.32. Воедно, според најавите на ЈП Водовод и Канализација, прекинот ќе трае се до се до отстранување на дефектот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.03.2020 - 18:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега