Наполнете шишиња: Улици во Скопје утре без вода

Без вода утре од 09:00 часот ќе останат корисниците на бул.„АСНОМ“ бр.26  во Општина Аеродром.

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е поради промена на затварач (шибер) на водоводна мрежа со пречник од Ф – 150мм на бул.„АСНОМ“ бр. 26 во Општина Аеродром.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.12.2019 - 15:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега