Наполнете шишиња навреме: Овие улици ќе останат без вода

Без вода утре од 9 часот до завршување на работите ќе бидат корисниците на улицата „Христо Смирненски“ 58 во Општина Центар.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради изведба на водоводен приклучок од ф-100 мм на улицата „Христо Смирненски“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.04.2019 - 11:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега