Наполнете шишиња навреме: Дел од Скопје утре без вода

ЈП Водовод и канализација-Скопје информираат дека поради уличен дефект ф 80мм на ул. Дрезденска бр.19 во населба Тафталиџе, денеска е прекинато водоснабдувањето за корисниците од ул.Дрезденска и ул.Њуделхиска од 10:40 часот.

Прекинот на водоснабдувањето за овие корисниците од овој дел на скопската населба Тафталиџе  ќе трае се до санирање на дефектот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.01.2020 - 11:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега