Наполнете шишиња на време - во една скопска населба денеска ќе нема вода

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека поради изведување на водоводен приклучок од Ф-80 мм на ул.Орце Николов бр.182 во населбата Карпош , без водоснабдување од 09:00 часот до завршување со приклучокот ќе останат дел од корисниците од ул.Орце Николов, потегот од ул.Никола Тесла до Машински факултет и ул.Новопроектирана (општина Карпош).

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2020 - 08:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега