Наполнете шишиња: Дел од Скопје утре без вода

Корисниците од Припор утре од 8 до 17 часот ќе останат без вода.

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е поради замена на два затварачи во резервоарот Припор 1, чистење и дезинфекција на коморите на резерварот Припор 1 и поради замена на вентил на потисен цевковод од пумпена станица Припор до резервоар Припор 1. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.11.2019 - 09:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега