Наполнете шишиња: Центар утре без вода

Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците во Општина Центар.

Прекинот во водоснабдувањето, како што соопштуваат од РЦУК, е поради дефект на затворач од Ф – 300 мм на улица „Кирил и Методиј“ во близина на Дом на Градежниците во Општина Центар.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.10.2019 - 16:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега