Наполнете ги резервоарите: Од полноќ нови повисоки цени за горивата

Регулаторната комисија за енергетика денес ги соопшти новите цени на горивата кои од полноќ се зголемуваат.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и 98 се зголемуваат за 1,00 ден за литар, па така ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува 72,00 ден, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 – 74,00 ден.

Цените на дизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство се зголемуваат за 0,50 денари, па така Дизелот ќе чини 64 денари, а екстра лесното масло за домаќинство 52,50 денари за литар.

 

 

 

09.07.2018 - 21:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега