Напнато во црногорското Собрание – а пратеничка го запали интернетот (ВИДЕО)

 

Тензична атмосфера денеска во Собранието на Црна Гора за време на дискусијата за програмата и составот на новата влада на мандатарот Здравко Кривокапиќ.

И покрај големиот број навреди, црногорската пратеничка Драгиња Вуксановиќ Станковиќ од Социјалдемократската партија го освои интернетот и предизвика бројни реакции на социјалните мрежи.

-Кој го пишува Законот за сексуалната... за секуларната држава, рече таа и брзо се поправи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2020 - 19:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега