Напиток кој треба да се пие секоја вечер една чаша пред спиење: Исчистете ги цревата и уништете ги маснотиите

За да му помогнете на организмот да продолжи да согорува калории и додека спиете, потребно е да направите неколку работи.

Пред се’, неколку часови пред спиење не јадете ништо!

Непосредно пред да си легнете направете го напитокот од следните состојки.

Лимон
Магдонос
Јаболков оцет
Цимет
Една лажичка мед
Една лажичка ѓумбир

Подготовка:

Лимонот исцедете го, исецкајте го магдоносот и додадете ги останатите состојки. Пијте го секоја вечер, еден час пред спиење, најдобро наместо вечера. За неколку седмици би требало да ги забележите ефектите од овој одличен пијалак.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.08.2019 - 14:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега