Напиток кој ќе ги исчисти белите дробови од катран и токсини- се што ви треба се само три состојки

 

Ако сте пушач или сте биле порано вашите бели дробови се полни со токсини од цигарите, а за да ги исчистите нема да ви биде потребно чудо, туку еден природен напиток составен од три билки, ѓумбир, кромид и куркума.

Состојки:

400 грама кромид

1 литар вода

400 грама шеќер

2 лажици куркума

корен од ѓумбир со големина на палецПодготовка

Во водата додадете го шеќерот, ставете капак и покријте.

Кромиот расечен на четвртинки, исечениот ѓумбир додадете ги во водата. Повторно затворете го со капак и штом зоврие додадете ја куркумата и намалете ја силината на огнот.

Напитокот треба да се вари се додека водата не се налами за половина, потоа се цеди и се става во стаклен сад. Штом се олади се става во фрижидер и така може да се цува подолго време.

Секое утро зимајте по две лажици на гладно, а навечер два часа после оброк.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.12.2019 - 11:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега