Нападнати тројца новинари во Скопје

Синоќа, од страна на поголема група 7-8 луѓе, на излез од угостителскиот објект „Александрија“, нападнати биле  новинарите Љупчо Цветановски, Дејан Андоновиќ новинар во 1ТВ и Петар Серафимовски од Македонско Радио.

Мотивот за нападот и идентитетот на напаѓачите засега се непознати.

Пред нападот немало никаква причина или претходна расправија. На лице место била повикана полиција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.11.2019 - 07:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега