Нападнати и ограбени Сиријци во Куманово

МВР информира дека вчера во СВР Куманово 27-годишниот М.А. од Сирија пријавил дека околу 19:30 часот во близина на село Љубодраг и село Ново Село-кумановско, неколку непознати лица кои биле со возило со закана со ножеви им побарале пари на пријавителот, неговиот брат и уште двајца нивни пријатели, по што и физички ги нападнале одземајќи им 100 евра и два мобилни телефони. Се работи на расчистување на случајот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.04.2020 - 15:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега