Нападната жена во Скопје

 

Вчера во 12:30 часот во СВР Скопје, 69-годишната З.Ј. од Скопје пријавила дека на ул. „Цицо Поповиќ“, по претходна расправија околу нерасчистени должничко-доверителски односи, била физички нападната од 44-годишната Р.Б. од Скопје, информира МВР.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.03.2020 - 17:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега