Нападната скопјанка кај споменикот „Скендербег“

 

Скопјанка била нападната кај споменикот „Скендербег“, соопшти МВР.

-На 15.09.2020 во 07.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Стара скопска чаршија, во близина на споменикот „Скендербег“, А.С.(44) од Скопје физички ја нападнал А.Х.(44) од Скопје. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок - информираше полицијата.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 16:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега