Нападната полицајка во Скопје

 

Вчера во 13:35 часот на ул.„Бранислав Нушиќ“ во Скопје, 45-годишниот Ф.П. од Скопје го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување и навредување на полициска службеничка која вршела службени дејствија, информира МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава по член 4 и член 13 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2020 - 16:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега