Нападнал полицаец додека го носеле во Бардовци

Околу 18.20 часот на улицата „Афузпашина“ во Скопје полициски службеник бил физички нападнат од 57-годишниот Ј.Н. од Скопје.

Полицаецот бил нападнат додека давал асистенција на Итна медицинска помош за негово пренесување во психијатриска болница Бардовци. 

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.        

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2019 - 15:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега