Напад врз аеродромот во Кабул - загинаа седум лица

Нападот врз аеродромот во Кабул е завршен изутринава со смртта на седум напаѓачи, изјави претставник на авганистанската полиција.

Според првичните информации нема жртви меѓу цивилното население и авганистанските сили за безбедност.

Група напаѓачи вооружени со автоматско оружје и ракетни фрлачи, заземаа две згради во добро обезбедуваната област во североисточниот дел на авганистанскиот главен град.

 

најчитано сега