Напад со нож на протестите во Белград, едно лице повредено (ВИДЕО)

На протестот пред српскиот Парламент во Белград вечерва се случи инцидент, во кој на едно лице му е нанесена повреда со нож, а потоа се уапсени три лица.

 

Како што објави порталот Нова.рс, приведените се веднаш префрлени со полициско возило во станица.

10.07.2020 - 22:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега