Напад на џамија- убиени 50 лица

 

Талибанските борци веројатно денеска убиле и повредиле повеќе од 50 Авганистанци при напад на џамија и менза во рамките на авганистанска воена база, изјави портпаролот на американската војска, опишувајќи го нападот како „значаен“. 

- Зборуваме веројатно за околу 50 жртви, истакна портпаролот на Централната команда на војската на САД Џон Томас. 

- Цел на нападот беа џамија и менза во базата, објасни Томас.

 

 

 

21.04.2017 - 20:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа