Наместо свадба погреб во Велес: "Спасе зацрни цела фамилија"

Фејсбук пријателите на 46 годишниот Спасе В. од Велес со неверување ја примија веста дека тој го извршил крвавиот злочин кој ја потресе Македонија.

-Спасе испадна монструм, зацрни цела фамилија уби невин човек, една жена се бори за живот. И уште тројца повредени. Починатиот има закажано свадба за неговиот син. И сега наместо свадба, излезе негов погреб. Навистина жално, немам зборови, се вели во еден од коментарите под статусот на Спасе В.

 

 

 

16.08.2017 - 11:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа