Наместо со Марадона, многумина се збогуваа со пејачката Мадона (ФОТО)

Аргентинската легенда Диего Армандо Марадона почина на 60 години, откако доживеа срцев удар, но на социјалните мрежи се случи зауна, па многу корисници на Твитер разбрале дека починала популарната пејачка Мадона.

Поради оваа забуна на социјалната мрежа Твитер многумина се збогуваа со пејачката Мадона, наместо со Марадона.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.11.2020 - 22:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега