Наликува на јајце на око, но не е: Еве за кое суштество станува збор

 

Медитеранската медуза Котилорхиза туберкулата вообичаено може да се сретне во Медитеранот и Јадранското море. Таа може да расте до максимални 35 центиметри во размер, а обично е од 10 до 30 центиметри.

Медитеранската медуза Котилорхиза туберкулата вообичаено може да се сретне во Медитеранот и Јадранското море, може да расте до максимални 35 центиметри во размер, а обично е од 10 до 30 центиметри. Има мали пипки и затоа не е опасна за луѓето, а на северен јадран не така често се појавуваат на голем број.

 

 

 

12.08.2017 - 15:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа