Најзагаден град Тетово - Македонија и утрово „се гуши"

Ова утро во Македонија е загадено, а рекордер меѓу градовите е Тетово.

Во Тетово утринава загаденоста изнесува 113 µg/m3.

Следи Битола со 107 µg/m3, а потоа  следува скопската општина Центар со 79 µg/m3.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.12.2019 - 08:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега