Највлијателни за 2021 година: Хари и Меган позираа за Тајм

Магазинот "Time" ги прогласи Меган Маркл и принцот Хари за највлијателни личности за 2021 година, а тие двајца по овој повод за првпат заедно позирале за насловната страна на новиот број на магазинот.

 

Текстот за Меган и Хари го напишал Хозе Андрес, со кој парот претходно работел на бројни хуманитарни акции. Токму нивната хуманост е главната тема на разговор за Тајм.

 

"Во свет во кој сите имаат мислење за луѓето кои нѐ познаваат, Меган и Хари имаат сочувство кон луѓето кои не ги познаваат", напишал Андрес додавајќи дека парот е фокусиран на работа, а не само на зборови.

17.09.2021 - 22:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега