Највисоко на топ 5 листата: Талевски ја има најдобрата асистенција

Македонија вчера загуби од Австрија и веќе е на пат за дома, но нашиот ракометар Филип Талески ја има најдобрата асистенција за вчерашниот ден во изборот на ЕХФ.

Неговото додавање зад грб кон Дејан Манасков е рангирано највисоко на топ 5 листата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2020 - 13:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега