Најтежок ден за Србија по започнување на пандемијата: 7 мртви и 115 новозаразени со коронавирус

Директорот на Клиниката за инфективни и тропски болести во Белград, д-р Горан Стевановиќ, рече дека ова е најтешкиот ден за Србија.

Соопшти дека во последните 24 часа забележани се нови седум смртни случаи од коронавирус, а дека има нови 115 новозаразени.

Со ова, бројот на заразени во Србија се искачи на 900.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.03.2020 - 17:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега