Најтешките загатки: Делуваат едноставно, но воопшто не се - пробајте да одговорите

Одговорете на овие едноставни прашања и ќе видите како стоите со логиката. 

Иако делуваат едноставно, не се.

Пробајте да одговорите сами ,па потоа видете дали ви е точен одговорот.

 

1. Човек излегол надвор по дожд без капа и чадор.  Сепак, ниедно влакно на неговата глава не било мокро. Во што е трикот?

2. Такси возач оди во едносмерна улица во погрешна насока. Поминува покрај 12 полицајци и никој не го застанува. Во што е трикот?

3. Фудбалер ја шутнал топката и таа поминала три метри, по што му се вратила назад. Како се случило тоа?

 

Одговорите подолу...

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

.

1. Човекот е келав

2. Оди пешки

3. Ја шутнал во вис

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 09:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега