Најмладата милијардерка дели Гучи торби и 35.000 долари – Треба да направате само една работа

Најмладата милијардерка на светот и членка на кланот Кардашијан-Џенер, Кајли Џенер (22) одлучи да се „отвори“ и чесно да го награди оној кој ќе ги изврши сите потребни чекори на Инстаграм, кои таа ги побара.

Кајли на својот Инстаграм профил објави фотка на која се гледа како седи на скали, а околу неа се наоѓаат „Гучи“ торби, како и проѕирното куферче со пари, во кое се наоѓаат точно 35.000 долари.

Под сликите таа остави линк од профилот кој е неопходно да го заследите, станува збор за нејзиниот поранешен зет Скот Диксон (36), кој со години беше во врска со нејзината сестра Кортни Кардашијан (40) и со која има три деца.

Покрај тоа треба да ги заследите сите профили кои Скот ги следи на Инстаграм и во коментарите да напишете дали со некој би ја поделиле оваа награда или би ја задржале само за себе.

Нагласила и дека е потребно вашиот профил да биде отклучен, да имате над 18 години, дека ниту брендот од сликата, ниту Инстаграм не се спонзори на оваа наградна игра и дека таа завршува на 11 март во 6 попладне по локално време.

 
 
 
View this post on Instagram

Who wants to WIN $35,000 USD + ALL the luxury bags pictured here with me?!! #ad Just like last time! . . . TO ENTER, SIMPLYGo to @letthelordbewithyou NOW > You must FOLLOW everyone that he is following (it takes only 90 seconds to enter) . . . Come back here & tell me who you’d share the prize with OR would you keep it all for yourself? . . You MUST ENTER VIA @letthelordbewithyou (by following everyone he now follows) . . . . This sweepstakes is in no way sponsored, administered, or associated with Instagram, OR THE BRANDS in this picture. By entering, entrants confirm that they are 18+ years of age, release Instagram of responsibility and liability, and agree to Instagram's terms of use. This sweepstakes will be live on my page for ONLY 48 hours then the post will be ARCHIVED (to avoid confusion) after the contest ends officially ‪on Wednesday March 11th, 2020 at 6:00pm PDT‬, so make sure you enter NOW! Open WORLDWIDE  Comments left on this image, on my page, @letthelordbewithyou & @curatedbusinesses are valid. Profiles must be on PUBLIC until the winner is announced. The winner will be announced at www.curatedbusinesses.com website & their IG @curatedbusinesses BY ‪7pm Monday 16th March 2020‬. You can all previous winners there too. No purchase necessary. Void where prohibited by law. . . Permits LTPS/20/42811 & TP ‪20/00394‬

A post shared by Kylie  (@kyliejenner) on Mar 9, 2020 at 6:18pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.03.2020 - 16:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега