Најмалку 13 загинати откако автобус се преврте кај Мексико Сити (ФОТО)

 

Најмалку 13 луѓе го загубија животот откако автобус се преврте на автопат недалеку од Мексико Сити.

Координаторот на сојузната цивилна заштита на Твитер напиша дека 27 лица се однесени во болници за да им се укаже медицинска помош.

Поради несреќата затворен е главниот влез до престолнината.

Во тек е истрага за несреќата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.08.2020 - 22:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега