Најк ги повлекува патиките и сите предмети со потписот на Коби

Најк ги повлекува своите патики и други реквизити со потписот на Коби Брајант, со цел да се спречи незаконско размножување на самата линија производи.

Повлекувањето е привремено и се спроведува заради преосмислување на натамошната маркетинг-стратегија на Брендот.

Патиките на Брајант се меѓу најпопуларните на брендот Најки, а особено се претпочитани меѓу играчите на НБА.

Брјант активно учествуваше во процесот на дизајнирање на патиките со негов потпис.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 13:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега