Најголеми кукавици - овие 3 хороскопски знаци се плашат од сѐ и сешто

 

Секој од нас има по нешто од што најмногу стравува, но проверет кои хороскопски знаци ја имаат титулата кукавици.

Рак - тие се најголемите кукавици во Зодијакот. Немаат конкуренција. Иако повремено глумат дека не им е страв, доволно е некој од зад грб да им пријде и тие веќе „висат за лустерот“. Не треба да се напоменува дека се плашат од темнина и дека тој страв не исчезнува ни кога ќе созреат. Признајте дека спиете со уклучено светло, бидејќи којзнае што сѐ не демне од ормарот.

Риби - во кризните ситуации тие отворено го покажуваат својот страв и не се срамат. 

Вага - избегнуваат конфликтни ситуации и незабележително се повлекуваат. Инсектите им создаваат панични напади и затоа пролетта не им е омилено годишно време. Сепак, кога им е „срцето во пети“ умеат добро да го искамуфлираат.

 

 

 

 

12.10.2017 - 16:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа