Најголем број новозаразени во Франција од крајот на мај

Во изминатите 24 часа во Франција се регистрирани уште 1.695 случаи на коронавирус, најмногу од 30 мај, кога тој број беше 1.828.

Вкупниот број на заразени со корона вируст сега е 194.029, пренесува Ројтерс.

Министерството за здравство соопшти и дека бројот на пациенти во единиците за интензивна нега денес се намалил за четворица, откако се зголемувал два дена по ред.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.08.2020 - 22:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега