Најемотивната сцена оваа сезона на „Ѕвездите на Гранд“: Карлеуша плачеше заедно со натпреварувачката

Кристина од Књажевац зачекори на сцената на „Ѕвездите на Гранд“, но тремата брзо го направи своето.

Како што почнала да пее, така од почеток до крај пеела фалш.

5

Поради тоа почнала да плаче пред милионскиот аудиториум.

„Зошто плачеш? Ти си за се, само не си за плачење“, рекла Карлеуша обидувајќи да се собере, но не успеала, па заплакала поради 22-годишната натпреварувачка.

3

„Вдиши длабоко, издиши. Смири го чукањето на срцето. Адреналинот те гуши. Еве, имаш можнопст која малкумина ја имаат...Да, имаш уште една шанса“, ја смирувала Јелена, односно ја бодрела, за да го издржи темпото на песната.

„Ова е стрес и за нас колку и за вас. Ние преживуваме се она што вие го преживувате на сцена“, рекла Јелена, уверувајќи ја натпреварувачката Кристина дека нема причина за грижа.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2018 - 21:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега