Најдоброто од Македонија: Како ЕХФ ја виде големата победа на Македонија против Словенија

 

Македонската ракометна репрезентација вчера стигна до голема победа против секогаш незгодниот противник Словенија.

Како и селекторот Раул Гонзалез, така и ракометарите кажаа дека оваа победа е голема, но повикаа на смирени глави и да нема летање, туку да се оди чекор по чекор.

Ова се најдобрите моменти:

 

 

 

14.01.2018 - 10:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа